8 wskazówek do wyciskania na ławce
[Wtorek, 22.01.13]


1 2 3 4

Za każdym razem, gdy wyciskasz, masz szansę wzmocnić i nauczyć się odpowiedniej techniki. Jednak jeśli nieostrożnie będziesz wykonywał rozgrzewkę i lżejsze serie ćwiczeniowe, bardzo łatwo można nauczyć się złych nawyków. Powinieneś wkładać w pracę skoncentrowany wysiłek, by używać idealnej formy podczas każdego powtórzenia. Pomoże ci to stosować ten sposób oraz opanować odpowiednią technikę, co sprawi, że bardziej obciążone serie staną się łatwiejsze.

8. Twoje plecy są twoją podstawą - powiększ je

Gdy wyciskasz większe ciężary, potrzebna ci jest solidna podstawa, którą są twoje plecy. Nie zbudujesz domu na fundamencie z piasku, więc nie powinieneś próbować wyciskać 200kg, mając plecy jak anorektyk.

Plecy to miejsce, w którym rozpoczyna się wyciskanie na ławce. Musisz być w stanie ustanowić solidną podstawę na ławeczce, odciągając łopatki w dół i w tył oraz mieć siłę, by utrzymać tą pozycję podczas całego ćwiczenia. Siła pleców jest niezmiernie ważna, gdy walczysz z chęcią poruszania łopatkami w górę i na zewnątrz.

Można rozwinąć siłę i rozmiar pleców poprzez obciążone podciąganie się. Duże, ciężkie, skupiające się na wielu stawach ruchy, jak wiosło ze sztangą lub hantlami, przeciwne wiosło z obciążeniem, ściąganie linki wyciągu górnego do klatki i podciąganie się na drążku z obciążeniem powinny być często stosowane.

Trzymaj się z dala od wykonywania większej ilości powtórzeń i skup się na kilku ciężkich seriach z 5-6 powtórzeniami. Dodaj więcej serii, a nie powtórzeń, jeśli potrzebujesz większej intensywności, jednak staraj się używać większych obciążeń. Rozwija to masywną, silną podstawę, która potrzebna jest do wyciskania wymarzonych ciężarów.

Zakończenie

Istnieje mnóstwo porad dla tych, którzy chcą wyciskać na ławce większe ciężary. Jednak brakuje sportowców, którzy nie zażywają środków wspomagających, a są w stanie wycisnąć ponad 300kg wagi. Więc dobrze byłoby uczyć się, przyswajać i stosować tak dużą ilość ich wiedzy, jak to tylko możliwe.

Niezależnie od tego czy próbujesz podnieść 200kg, czy dopiero zaczynasz, wskazówki i zasady zawarte w tym artykule mogą być zastosowane przez każdego, kto chce ulepszyć swoje wyciskanie na ławce.

1 2 3 4
źródło:
http://www.t-nation.com